Ścigamy się w Stolicy

III rzut Akademickich Mistrzostw Warszawy i Województwa Mazowieckiego

W najbliższą sobotę odbędzie się III rzót Akademickich Mistrzostw Warszawy i Województwa Mazowsza w konkurencji ergometru wioślarskiego. Oczywiście nie zabraknie na nim także mnie. Będę reprezentował swój uczelniany klub, czyli AZS PJWSTK. Te zawody to również jedna z nielicznych okazji zobaczenia mnie na ergometrze w Warszawie.

Gdzie to jest?


Pokaż Uniwersytet Warszawski. Wydział Zarządzania na większej mapie

Jeśli planujecie dojazd za pomocą komunikacji miejskiej, to chyba najlepszym wyjściem jest dojechać do stacji metra Wilanowska i przesiąść sie w autobus do Alei Lotników.

Jeśli macie ochotę, możecie przyjść i pokibicować mi oraz innym zawodnikom, być może z Waszych uczelni. Impreza odbywa się w hali wydziału zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego na Ursynowie, przy ulicy Szturmowej 1. Wszystkim zainteresowanym zamieszczam obok mapkę z zaznaczonym miejscem.

Impreza odbywa się jak już napisałem w sobotę, 19 marca. Zawodnicy zjawiają się dość wcześnie aby dopełnić formalności i rozgrzać sie przyzwoicie. Rywalizacja rozpoczyna się o godzinie dziesiątej wyścigami kobiet wagi lekkiej. Po nich startują wyścigi w mojej kategorii - mężczyźni wagi lekkiej. Start nastąpi prawdopodobnie między 10:20 a 11:00, ale ciężko powiedzieć coś więcej - wszystko zależy od ilości uczestników.

Poziom sportowy imprezy jest dość wysoki, więc nie spodziewam się niczego wielkiego. Zwłaszcza, ze nie jestem teraz w szczytowej formie - pokazał to między innymi występ w Bydgoszczy niecałe dwa tygodnie temu i wynik nieco ponad 3:40. W najbliższą sobotę powinno być nieco lepiej, chociaż fajerwerków żadnych nie ma co oczekiwać. Nastrój mam co prawda bojowy, ale nie da się nagle złapać wspaniałej formy.

Oczywiście napiszę po zawodach jak mi poszło chyba, że nie będzie o czym. Wtedy również postaram się opowiedzieć wam po krótce o co chodzi z tymi rzutami i jak wygląda liczenie punktów w imprezie. Może nawet pogdybamy sobie, co może sie jeszcze stać na ostatnim, IV rzucie w tym roku.

Koniec tego gdybania i narzekania na brak formy. Liczę na wasz doping, jeśli nie na miejscu to chociaż wirtualny - za pomocą facebookowego guzika "lubię to". Znajduje się on na dole strony. Liczę na was - nie zawiedźcie mnie to i ja nie postaram się was zawieść.

Powiązane treści