Rehabilitacja

Zbiór tekstów związanych nie tylko z rehabilitacją ale generalnie z funkcjonowaniem osób niepełnosprawnych - przede wszystkim niewidomych i słabo widzących.

ECDL dla niewidomych i słabowidzących

W Warszawie uczymy się korzystać z komputera wygodnie i bezpiecznie. Bez zbędnych czynności, łatwo i szybko. Będziemy rozumieć, co robimy. Pod moim okiem rusza kolejna grupa szkolenia ECDL dla osób z dysfunkcją narządu wzroku. Zapraszam.

Dorobimy więcej do renty socjalnej

Dobre wieści dla sporej grupy osób niepełnosprawnych pobierających rentę socjalną. Spora grupa niepełnosprawnych będzie mogła dorobić do renty znacznie więcej niż do tej pory.

Ulga rehabilitacyjna

Pewnie znaczna część z Was już rozliczyła się z fiskusem. Tym, którzy tego jeszcze nie zrobili przypominamy nie tylko o tym smutnym obowiązku, ale także o istnieniu ulgi rehabilitacyjnej, z której grzechem byłoby nie skorzystać.

Ulgi w pociągach

Cena i wysokość ulgi, jaka przysługuje osobie niepełnosprawnej wzrokowo i jej przewodnikowi w pociągu różni się w zależności od klasy pociągu i niepełnosprawności. W tym artukule roztrząsam ten temat.

Ulgi w autobusach dalekobieżnych

Po niedługim artykule na temat zniżek w pociągach kolejny, który przyda się niepełnosprawnym podróżnikom. Tym razem pod lupę trafiły autobusy w komunikacji międzymiastowej.